blank
American English Camp

Chrześcijańskie Obozy z nauką języka angielskiego prowadzone przez anglojęzycznych liderów z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii przy współpracy z naszymi polskimi liderami. Czas nauki przy zabawie, rywalizacja w grupach, czas na zgłębianie i poznawanie Biblijnych prawd i Ewangelii.

Historia

Pomysł takiego Obozu zrodził się jesienią 1989. Pierwszy odbył się latem 1990. Początkowo obozy odbywały się w budynku i na terenie KWCH w Palowicach. Po 4 latach z powodu dużej frekwencji wynajmowaliśmy Szkoły w Palowicach, Leszczynach, Szczejkowicach. Latem 2002 roku English Camp odbył się na Mazurach w Kopanicy. Od 2003 roku powróciliśmy znowu do rozbudowanego Domu Zborowego w Palowicach. Od samego początku w Obozach biorą udział wykładowcy oraz młodzież z różnych Stanów Ameryki Północnej. Ostatnimi laty w English Campach pomaga grupa osób z Kalifornii, Pensylwanii oraz z Wielkiej Brytanii.

Cel

Pomóc młodzieży w nauce języka angielskiego. Wszystko to w dobrej atmosferze miłości, radości, głównie poprzez prowadzenie zajęć konwersacyjnych, współzawodnictwo 4 grup „kolorowych”, prace manualne i wspólne zabawy ruchowe na wolnym powietrzu. Obóz jest prowadzony przez ludzi, dla których Bóg i Jego Słowo – Biblia jest najwyższym autorytetem w sprawach wiary i praktycznego życia. Dlatego też każdy dzień kończymy wieczornym uwielbieniem Boga poprzez radosne pieśni, świadectwa Bożego prowadzenia w życiu jak i krótkie kazania tematyczne.

Termin

Obozy trwają 8 dni. Przyjazd w niedzielę po południu, rozjazd – po obiedzie w następną niedzielę. Od 2012 roku Obozy „American English Camp” odbywają się dla dwóch grup wiekowych. Pierwszy obóz dla nastolatków w wieku 10-13 lat rozpoczynamy zawsze w ostatnią niedzielę czerwca, a drugi obóz dla młodzieży w wieku od 14 lat rozpoczyna się w drugą niedzielę lipca (na tym obozie nie ma górnego limitu wieku).

 

 

 

 

 

blank

Kościół Wolnych Chrześcijan Palowice
ul. Szeroka 54c
44-246 Palowice

Nabożeństwa
Niedziela, godz. 10:00
Czwartek, godz. 18:00