blank
American English Camp
blank

American English Camp to chrześcijańskie obozy z elementami języka angielskiego – czas nauki przy zabawie, śpiewie, rywalizacja w „grupach kolorowych”, czas na zgłębianie i poznawanie Biblijnych prawd i Ewangelii. Obozy prowadzone są przy współpracy z anglojęzycznymi liderami m.in. z USA i Wielkiej Brytanii.

OBOZY 2024

UCZESTNIK

Niestety listy na obozy english camp są już zamknięte. Formularze są zwykle udostępniane w lutym.

WOLONTARIAT

Jest możliwość wolontariatu w roli pomocnika oraz lidera grupy.  Poniżej zamieszczamy formularze zgłoszeniowe wraz z dokładniejszym opisem. Osoby chętne do współpracy prosimy o wypełnienie poniższego zgłoszenia do dnia 20 maja 2024.

LIDER MŁODZIEŻOWY / OPIEKUN GRUPY

POMOCNIK

 

Historia

Pomysł takiego Obozu zrodził się jesienią 1989. Pierwszy odbył się latem 1990. Początkowo obozy odbywały się w budynku i na terenie KWCH w Palowicach. Po 4 latach z powodu dużej frekwencji wynajmowaliśmy Szkoły w Palowicach, Leszczynach, Szczejkowicach. Latem 2002 roku English Camp odbył się na Mazurach w Kopanicy. Od 2003 roku powróciliśmy znowu do rozbudowanego Domu Zborowego w Palowicach. Od samego początku w Obozach biorą udział wykładowcy oraz młodzież z różnych Stanów Ameryki Północnej. W latach 2009-2019 w English Campach pomagały głównie grupy z Kalifornii, Pensylwanii oraz z Wielkiej Brytanii. 

Cel

Pomóc młodzieży w nauce języka angielskiego. Wszystko to w dobrej atmosferze miłości, radości, głównie poprzez prowadzenie zajęć konwersacyjnych, współzawodnictwo 4 grup „kolorowych”, prace manualne i wspólne zabawy ruchowe na wolnym powietrzu. Obóz jest prowadzony przez ludzi, dla których Bóg i Jego Słowo – Biblia jest najwyższym autorytetem w sprawach wiary i praktycznego życia. Dlatego też w programie znajdują się historie biblijne, tematy dotyczące życia codziennego, a każdy dzień kończymy wieczornym uwielbieniem Boga poprzez radosne pieśni, świadectwa Bożego prowadzenia w życiu jak i krótkie kazania tematyczne.

Termin

Obozy trwają od niedzieli do soboty. Przyjazd w niedzielę po południu (15:00-17:00), rozjazd w sobotę w godz. 17:00-18:00). Od 2012 roku Obozy „American English Camp” odbywają się dla dwóch grup wiekowych. Pierwszy obóz dla nastolatków w wieku 10-13 lat rozpoczynamy zazwyczaj w niedzielę zaraz po zakończeniu polskiego roku szkolnego, a drugi obóz dla młodzieży w wieku od 14 lat rozpoczyna się dwa tygodnie później – w trzecim tygodniu polskich wakacji (na tym obozie nie ma górnego limitu wieku).

Kościół Wolnych Chrześcijan Palowice
ul. Szeroka 54c
44-246 Palowice

 

Nabożeństwa - bieżące zmiany podajemy w "Aktualnościach"

niedziela godz. 10:00

czwartek godz. 18:00