blank

Miminga

Muzyczny zespół dziecięcy. Utalentowane muzycznie dzieci z naszego zboru spotykają się na cotygodniowych próbach, uczą się nowych piosenek, uczestniczą w różnego rodzaju muzycznych projektach.

Miminga

Zespół muzyczny Miminga powstał w 2001 roku w zborze w Palowicach. Początkowym celem zespołu było „zagospodarowanie” muzycznych talentów dzieci. Pierwszy skład zespołu okazał się bardzo silny i szybko się rozwijał, co zaowocowało licznymi występami i nagraniem w 2006 r. płyty pt. „Na początku”, na której znalazły się autorskie utwory z muzyką i tekstami Hanny Pawlas. Aranżacją i produkcją zajął się Mirosław Stępień. Zespół zapoczątkowały i prowadziły Joanna i Lena Rzyczniok.

Miminga działa do dziś. Co roku odchodzą starsi, a dochodzą młodsi członkowie zespołu. Obecnie dzieci usługują głównie w zborze w Palowicach, pracują pod okiem Joanny Rzyczniok oraz Ewy Głyk. Znajdują radość w tym, że spotykają się na próbach i oddają Bogu chwałę przez śpiew.

Skąd wzięła się nazwa zespołu?

Kiedy syn jednej z prowadzących zespół zaczynał mówić, a więc miał może 2, 3 latka, nazywał różne rzeczy „po swojemu”, po „dziecięcemu”. MIMINGA mówił na GUZIK. Nazwa i brzmienie tego słowa bardzo się spodobały, więc postanowiono wykorzystać je jako nazwę zespołu. Powstała również jedna piosenka z tekstem wykorzystującym wiele autentycznych „dziecięcych słów”. Jej tytuł to „Nanan, miminga”.

Posłuchaj
„BEZ BOGA ŹLE” muzyka i słowa Hanna Pawlas, utwór z płyty „Miminga”

Płytę można nabyć TUTAJ.

W 2016 roku nowy skład zespołu brał udział w nagraniach płyty pt. „Mali o Wielkim śpiewają”. 26 piosenek, do tego płyta z samymi podkładami. Świetne narzędzie do wykorzystywania na szkółkach niedzielnych, obozach, półkoloniach itp.

kwch-miminga-2 kwch-miminga-1

Płytę można nabyć TUTAJ.

blank

Kościół Wolnych Chrześcijan Palowice
ul. Szeroka 54c
44-246 Palowice

 

Nabożeństwa - bieżące zmiany podajemy w "Aktualnościach"

niedziela godz. 10:00

czwartek godz. 18:00