Pomoc Ukrainie

Informacje

W obecnych okolicznościach wojny w Ukrainie, jako zbór, z Bożą pomocą również staramy się pomóc tam, gdzie jesteśmy w stanie. Z jednej strony zapewniając pomoc i wsparcie osobom, które już przyjechały lub przyjeżdżają do polski, z drugiej, organizując transport żywności i potrzebnych rzeczy do zaprzyjaźnionych kościołów w Ukrainie. Grupa osób ze zboru organizuje również wyjazdy na granicę polsko-ukraińską, by tam dzielić się nie tylko dobrami materialnymi, ale też ewangelią.

 

Kontakt: ukraina.pomoc.kwch@gmail.com

Jeżeli chcesz przeznaczyć pieniądze na pomoc Ukrainie przez nasz zbór, poniżej podajemy numery kont dedykowanych na ten cel:

PLN

IBAN: PL59 1020 2472 0000 6102 0635 8412 (PKO BP)

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

EUR

IBAN: PL94 1020 2472 0000 6902 0595 6489 (PKO BP)

BIC (SWIFT):  BPKOPLPW

 

10.04.2022

Akcja pomocowa nadal trwa. Busy z zaopatrzeniem jeżdżą na Ukrainę mniej więcej dwa razy w tygodniu. Kolejne rodziny co jakiś czas zatrzymują się w budynku zborowym szukając noclegu w drodze do innych krajów lub szukając miejsca na dłużej w Polsce. Aktualnie działamy m.in. przy wsparciu finansowym Quo Vadis Institute i Misja Dobro Czynić. 

…………………….

11.03.2022

11 marca udało się zorganizować kolejny transport, tym razem do Lwowa. Do tej akcji włączyła się również społeczność z Austrii – trzy busy dostarczyły pomoc humanitarną do zboru, który dalej rozdysponuje ją potrzebującym.

…………………….

08.03.2022

Następny transport jedzie w czwartek i w przyszłym tygodniu. Potrzeby te same:

– jedzenie (suchy prowiant, musy, zupki, dania dla dzieci, batony, kasze ryże, CUKIER) 

– lekarstwa

– środki higieny osobistej

– pampersy 

Prosimy nie przynosić ubrań, butów i napojów.

…………………………….

08.03.2022

We wtorek 8 marca dwa busy dostarczyły  zaopatrzenie do Mukaczewa (zachód Ukrainy, niedaleko granicy słowackiej i wegierskiej). Tamtejszy zbór organizuje w swoim budynku noclegownię dla osób uciekających z obecnie bardziej zagrożonych terenów Ukrainy i chce przystosowuje budynek do tych potrzeb. Udało się dostarczyć m.in. składane łóżka, materace, lodówkę, kilka innych sprzętów AGD oraz podstawową pomoc humanitarną.

…………………………….

04.03.2022
W najbliższy wtorek lub środę (8/9 marca) z Bożą pomocą planujemy wysłać busa z zaopatrzeniem do Mukaczewa (zachód Ukrainy, niedaleko granicy słowackiej i wegierskiej). Tamtejszy zbór organizuje w swoim budynku noclegownię i potrzebuje do tego wyposażenia, które chcemy im dostarczyć.
Mamy już kupione: łóżka składane, kabinę prysznicową i parę innych rzeczy.
Pilnie potrzebne:
– 1 szt. lodówka
– nieużywane AGD (płyta indukcyjna, czajnik, żelazko itp.)
– jedzenie z długim terminem ważności (makarony, kasze, ryż, konserwy, sosy, itp)
– koce, poduszki, pościele
– ubrania – nowe lub używane, ale czyste i zadbane (nie mamy czasu na sortowanie, prosimy o nieprzynoszenie staroci)
Jeżeli ktoś wie o składach/magazynach skąd można zabrać część rzeczy na tego typu cel, prosimy o informację.
Dary można przynosić do zboru do poniedziałku wieczorem lub przekazać darowiznę na konto dedykowane na akcje pomocowe dla Ukrainy.

……………………………..

28.02.2022

Przygotowujemy miejsca do mieszkania dla ok. 20 osób. Dla osób, które przyjadą przygotowujemy komplety powitalne z rzeczami niezbędnymi na start. Miejsce zbiórki: „jadalnia”

W kompletach powitalnych powinny się znaleźć:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

pościel, kołdry/śpiwory, koce i ręczniki

Kościół Wolnych Chrześcijan Palowice
ul. Szeroka 54c
44-246 Palowice

 

Nabożeństwa - bieżące zmiany podajemy w "Aktualnościach"

niedziela godz. 10:00

czwartek godz. 18:00